Telefon:  18 547 40 03   Mobile:  662 173 941

Email:

Ogłoszenia - Grupa Konwalijki

Tematy dni: Dobre maniery; Moje koleżanki i moi koledzy; Nasze wspólne sprawy; Każdy inny, wszyscy potrzebni; Jesteśmy grupą

 

Drodzy Rodzice,

w minionym tygodniu rozmawialiśmy o dobrych manierach. Ćwiczyliśmy sytuacje, w których ważne są słowa: proszę, przepraszam i dziękuję, a także dzień dobry i do widzenia. Rozmawialiśmy o tym, ze każdy z nas jest wyjątkowy – inaczej wygląda, co innego lubi jeść i ma inne zainteresowania niż pozostałe dzieci. Jednak wszyscy mamy takie same prawa i jesteśmy częścią jednej grupy. Poznaliśmy piosenkę „Każdy swoje imię ma”.

 

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

• Zwracanie uwagi na stosowanie przez dziecko zwrotów grzecznościowych.

• Rozmowa na temat różnic i podobieństw (wyglądu, charaktery, upodobań i zainteresowań) osób w rodzinie.

• Układanie wzorów z dostępnych przedmiotów, np. kulek kolorowej bibuły

• Czytanie książek – opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek.

2022-09-23 - Jolanta Wańczyk

Tematy dni: Pracownicy przedszkola; Ciekawe miejsca w przedszkolu; W naszej łazience; Ciekawe zabawki; Zabawy w ogrodzie

 

Drodzy Rodzice,

w minionym tygodniu przypomnieliśmy sobie, kto pracuje w naszym przedszkolu i jakie zadania wykonuje. Odwiedziliśmy różne pomieszczenia przedszkolne i omówiliśmy, co się w nich robi i jakie przedmioty wykorzystuje. Dowiedzieliśmy się także, do których pomieszczeń nie wolno nam wchodzić. Ćwiczyliśmy przeliczanie oraz dzielenie słów na sylaby. Podczas zabaw z muzyką klasyczną poznaliśmy utwór „Fox dance”.

 

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

 • Rozmowa o zawodach wykonywanych przez opiekunów dziecka.
 • Zabawa w rozpoznawanie przedmiotów wykorzystywanych w domu i podawanie, do czego służą.
 • Wspólne prace w kuchni.
 • Układanie wzorów z dostępnych przedmiotów, np. nakrętek od butelek.
 • Dzielenie słów na sylaby, rozpoznawanie słów na podstawie podanych sylab.
 • Czytanie książek – opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek.

 

 

 

 

2022-09-16 - Joanna Faron

 1. Bardzo prosimy o sprawdzanie strony internetowej Ochronki ponieważ w zakładce naszej grupy w Ogłoszeniach będziemy zamieszczać wszystkie informacje np. o wycieczkach czy też warsztatach. Oprócz tego w każdy piątek pojawią się tu informacje o tym czego dzieci uczyły się w danym tygodniu oraz sugestie na temat tego, jak wykorzystać tę wiedzę w podczas wspólnego czasu z dzieckiem.
 2. W poniedziałek 19 września jedziemy do Nowego Teatru na spektakl pt. Żabi król. Zaczyna się on o godzinie 900. Z przedszkola wyjeżdżamy autokarem o 830 . Prosimy by do tego czasu dzieci zostały przyprowadzone do przedszkola. Po powrocie dalszy ciąg zajęć przedszkolnych. Koszt to 35 zł. Wpłata do piątku 16 września. Nie bierzemy nic do picia ani jedzenia.
 3. 18 października (wtorek) jedziemy do Straży Pożarnej w Nowym Sączu na zajęcia w ramach programu edukacyjnego Ognik. Koszt wyjazdu to 20 zł. Dalsze informacje na temat tej wycieczki będą umieszczane na stronie internetowej.
 4. Przypominamy o dniu zabawek, który odbywa się w każdy piątek.

                                                                                       Dziękujemy

2022-09-13 - Joanna Faron

Z powodu spraw niezależnych od nas msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego zostaje przeniesiona na 22 czerwca na godz. 1515 w kościele Trójcy Świętej. Za utrudnienia przepraszamy.

2022-06-13 - Jolanta Wańczyk

Drodzy Rodzice!

 1. Od września dzieci będą korzystały z zestawu książek i ćwiczeń z serii Drużyna Marzeń, wydawnictwa WSiP. Koszt zestawu razem z arkuszami obserwacyjnymi to 145 zł. Bardzo prosimy o wpłatę tej kwoty do 30 czerwca.
 2. 24 czerwca o godzinie 1515 w kościele Trójcy Świętej odbędzie się msza z okazji zakończenia roku szkolnego. Po mszy prosimy odebrać dzieci z kościoła.

 

Dziękujemy

2022-06-08 - Joanna Faron

Drodzy Rodzice!

Dnia 02 czerwca z okazji Dnia Dziecka jedziemy do Sali zabaw Nibylandia w Brzeznej. Oprócz świetnej zabawy, dzieci dostaną lody i inne smakołyki oraz coś do picia. Prosimy ubrać dziecko w wygodny strój umożliwiający swobodę ruchu. Koszt wyjazdu to 35 zł. a wpłatę prosimy dokonać do 31 maja. Wyjazd z przedszkola o godzinie 900 ( zaraz po śniadaniu). Spędzimy tam dwie godziny więc wracamy na obiad na godzinę 1200. Prosimy nie pakować plecaczków, dzieci nic z sobą nie zabierają.

Dziękujemy

2022-05-30 - Joanna Faron

26 maja wybieramy się na wycieczkę do Bartnika w Stróżach w ramach programu edukacyjnego Mała pszczółka i ja. W programie:

- Pszczółka i przyjaciele –Teatrzyk;

- Jak się żyje pszczółkom w ulu – spacer z przewodnikiem po terenie muzeum;

- Kózka Mela, osioł Felek to z zagrody przyjaciele- wejście do zagrody z gospodarzem zwierząt;

- Przejazdy konne wozem po okolicy;

- Jazda konna wierzchem;

-Obiad w restauracji Bartna Chata- zupa pomidorowa i pierogi ruskie

- Warsztaty z wykonania świec;

Wyjazd z Ochronki o godzinie 9, zaraz po śniadaniu w przedszkolu. Powrót około 15.30. Odbiór dziecka z parkingu przy kościele. W razie opóźnienia będziemy się z Państwem kontaktować. Prosimy spakować do małego plecaczka ubrania na zmianę, butelkę wody lub soku, suche ciasteczka ( bez czekolady). Ubieramy dziecko stosownie do pogody pamiętając o nakryciu głowy. Dzieci dostaną z przedszkola drożdżówkę i sok.

 

Dziękujemy

2022-05-12 - Joanna Faron

Serdecznie wraz z dziećmi zapraszamy Rodziców na występ przygotowany z okazji Dnia Rodziny, który odbędzie się 24 maja o godzinie 1515. w sali Świętego Jóźefa (tzw dolny kościół).

Cieszymy się,że po dwuletniej przerwie znów możemy dla Państwa wystąpić. smiley

Wychowawczynie grupy

2022-05-12 - Joanna Faron

Nagranie życzeń

Radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz Błogosławieństwa Bożego.
Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to, co uśpione, ożywi to, co jeszcze martwe i niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie w radości i pokoju.

2022-04-13 - Joanna Faron

Właśnie zakończyłyśmy zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy. Chciałybyśmy bardzo podziękować wszystkim rodzicom, którzy tak chętnie i aktywnie wsparli naszą akcję. Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczne za każdy złożony dar, który świadczy o Waszej empatii i sercu pełnym miłości do bliżniego  Jednocześnie dajecie swym dzieciom wspaniały przykład troski i wrażliwości na czyjąś krzywdę. Po raz kolejny pokazaliście, że możemy liczyć na Wasze wsparcie. 

Dziękujemy

Nauczycielki ,, Konwalijek"

2022-03-09 - Joanna Faron

Drodzy Rodzice!

W związku z sytuacją na Ukrainie pragniemy aktywnie włączyć się w pomoc jej mieszkańcom. Organizujemy zbiórkę następujących rzeczy:

Środki higieniczne i czystości:

 • Płyny do kąpieli / mydło,
 • Dezodoranty,
 • Pasta do zębów,
 • Szczoteczki do zębów,
 • Grzebienie,
 • Podpaski,
 • Pampersy,
 • Pieluchy dla dorosłych,
 • Papier toaletowy i ręczniki papierowe,
 • Ręczniki (w tym z mikrofibry),
 • Środki dezynfekcyjne

Żywność:

 • Żywność do szybkiego przygotowania (instant),
 • Batony (w tym energetyczne),
 • Bakalie, orzechy,
 • Konserwy,
 • Makarony, ryż, kasza, cukier, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania,

Inne:

 • Baterie, powerbanki,
 • Oświetlenie, w tym latarki,
 • Świece,
 • Zestawy pierwszej pomocy,
 • Podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie),
 • Środki opatrunkowe

Prosimy dary przekazywać wychowawczyniom grupy do 9 marca ( środa). Zostaną one oddane do punktu zbiórki do Miejskiego Magazynu Pomocy w Nowym Sączu. Nie bądźmy obojętni wobec tragedii naszych ukraińskich sąsiadów.

Dziękujemy

2022-03-02 - Joanna Faron

Dnia 4 marca 2022 r. odbędzie się spotkanie  dzieci z przyrodą na żywo. Dzieci wezmą udział w programie edukacyjnym dla przedszkoli '''Dzieciaki kochają zwierzaki - Gady"

2022-02-22 - Jolanta Wańczyk

Drodzy Rodzice!

W imieniu księdza Dyrektora zapraszamy wszytkich rodziców na zebranie, które odbędzie się 23 lutego o godz. 18.00 w salce im. św. Józefa ( dolny kościół). Prosimy o obecność.

Dziękujemy.

2022-02-16 - Joanna Faron

Jasełka

2022-02-09 - Joanna Faron

Drodzy Rodzice życzymy by Nowonarodzony Jezus

Obdarzał Państwa rodziny potrzebnymi łaskami,

W serca wlał Wiarę, Nadzieję i Miłość.

Niech czas radości w rodzinnym gronie obfituje w miłość i szczęście.

A w Nowym Roku niech w zdrowiu mijają dni

I niech będzie to czas spełniania marzeń.

 

Nauczycielki grupy

Jolanta Wańczyk

Joanna Faron

2021-12-23 - Joanna Faron

Drodzy Rodzice!

Bardzo prosimy zapoznać się z następującymi informacjami:

 1. Na stronie przedszkola w zakładce naszej grupy w ogłoszeniach znajduje się nagranie akademii z okazji Dnia Małego Polaka. Wystarczy kliknąć na link Akademia z okazji Dnia Niepodległości by je obejrzeć.
 2. Zapraszamy do udziały w konkursie na ozdobę choinkową organizowany w naszej grupie. Ozdoby prosimy dostarczyć do 7 grudnia, rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 8 grudnia. Prace konkursowe zostaną przekazane na kiermasz charytatywny organizowany przez przedszkolne koło Caritas.
 3. W dniu 3 grudnia naszą Ochronkę odwiedzi Święty Mikołaj. Prosimy ubrać dziecko w tym dniu odświętnie.
 4. Wigilię będziemy świętować 23 grudnia. Również prosimy o odświętny strój.
 5. 4 stycznia w naszej grupie odbędą się warsztaty mydlarskie. Dzieci wykonają mydełka, które będą prezentem dla babci i dziadka. W związku tym prosimy o wpłatę 27 zł. do 10 grudnia.

 

 

Dziękujemy

2021-11-30 - Jolanta Wańczyk

Akademia z okazji Dnia Niepodległości

2021-11-22 - Joanna Faron

15 LISTOPADA OBCHODZIĆ BĘDZIEMY DZIEŃ PATRONA OCHRONKI. z TEJ OKAZJI O GODZ. 15.15 W KOŚCIELE PW.TRÓJCY ŚWIĘTEJ ODBĘDZIE SIE MSZA DLA DZIECI I RODZICÓW. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

2021-11-08 - Jolanta Wańczyk

Informujemy, że 10.11.2021 r. (tj. środa) będziemy obchodzić w "Ochronce" Dzięń Małego Polaka. Z tej okazji prosimy, aby dzieci przyszły ubrane w barwy naszej flagi narodowej, czyli na biało i czerwono.

2021-11-08 - Jolanta Wańczyk

 

W naszym przedszkolu odbędzie się zbiórka charytatywna z okazji Dnia Kundelka dla Gminnego Schroniska dla bezdomnych zwierząt w miejscowości Wielogłowy.

W związku z tym prosimy, by w dniach 27.09 – 22.10.2021 r. do sali grupy „Różyczki” i „Konwalijki” dzieci z przedszkola przynosiły potrzebne psiakom; karmę, smakołyki, koce, ręczniki, poduszki ( mogą być używane). Sprawmy by w ten sposób los zwierzaków stał się choć odrobinę lżejszy a nasze dzieci uczyły się odpowiedzialności, wrażliwości oraz kształtowały postawy przyjaciela zwierząt.

2021-09-24 - Jolanta Wańczyk

Zabawa przy piosence "Czarny baranie"

/www.youtube.com/watch?v=cINtPFhhtCQ

 

Wysłuchanie nagrań dźwięków i rozpoznawanie głosów zwierząt 

https://www.youtube.com/watch?v=So2fgFBvc0g

 

Słuchanie wiersz "W gospodarstwie". 

Teresa Massalska „W gospodarstwie”Pieje kogut już od świtu:- Kukuryku, kukuryku!Kura do kurczaków żwawogdacze: - Ko! Ko! W lewo! W prawo!Kaczka kwacze: - Kwa! Kwa! Kwa!Trzy kaczątka dziobem pcha.Krowa muczy: - Mu! Mu! Mu!Aż po prostu brak jej tchu.Koń opędza się od muchi rży głośno: - Jestem zuch.Świnka chrumka: - Chrum! Chrum! Chrum!Co za hałas! Co za szum!Kot cichutko miauczy: - Miau,a pies szczeka: - Hau! Hau! Hau

- Jakie zwierzęta występują w wierszu

 

 

2021-04-12 - Jolanta Wańczyk

Ćwiczenia poranne przy muzyce

https://www.youtube.com/watch?v=izQ5IAmTaFA

 

https://www.youtube.com/watch?v=_LYBDkqOqKA

 

Nauka piosenki za słuchu "Stary Donald farmę miał"

https://www.youtube.com/watch?v=KITSIpt5GzA

 

Improwizacja ruchowa do muzyki

https://www.youtube.com/watch?v=N6Qnxf04Whg

2021-04-12 - Jolanta Wańczyk

Ćwiczenia poranne

https://www.youtube.com/watch?v=Zg7pCZOtMXo

 

Słuchanie wiersz "Gęś" W. Chotomskiej

Rozmowa na podstawie wiersza.

https://www.youtube.com/watch?v=sDTdjRk7bRY

 

Zagadki o zwierzętach. podział na sylaby

https://www.youtube.com/watch?v=YHB3x2k3x30

 

Zabawa przy piosence

/www.youtube.com › watch

2021-04-12 - Jolanta Wańczyk

Dźwięki wysokie i niskie W PODSKOKACH | RYTMIKA DLA DZIECI

https://www.youtube.com/watch?v=4YFmTNqTfsU

 

GDZIE JA MIESZKAM? Nauka zwierząt gospodarstwa, nazwy ich domów, odgłosy - NAUKA PRZEZ ZABAWĘ❗

https://www.youtube.com/watch?v=1PD3jNhefUA

 

Improwizacja taneczna do utworu Łabądź z Suity

https://www.youtube.com/watch?v=Sm9ATKULrv8

 

 

2021-04-12 - Jolanta Wańczyk

Wartości rytmiczne W PODSKOKACH | RYTMIKA DLA DZIECI

https://www.youtube.com/watch?v=ZNYBvHTGP1U

 

Oglądanie filmu

Domek na skale - Zagubiona owca (film)

https://www.youtube.com/watch?v=-p5gFWKgQCw

 

Co mówią zwierzaki- zabawa logopedyczna

 

ZWIERZĘCE GADANIE      

J.Beszczyński

Co mówi bocian, gdy żabkę zjeść chce?
Kle, kle, kle…

Co mówi żabka, gdy bocianów tłum?
Kum, kum, kum…

Co mówi kotek, gdy mleczka by chciał?
Miał, miał, miał…

Co mówi kura, gdy znosi jajko?
Ko, ko, ko…

Co mówi kogut, gdy budzi się w kurniku?
Ku-ku-ryku…

Co mówi koza, gdy jeść jej się chce?
Mee, mee, mee…

Co mówi krowa, gdy brak jej tchu?
Mu, mu ,mu…

Co mówi piesek, gdy kość by zjeść chciał?
Hau, hau, hau…

Co mówi baran, gdy spać mu się chce?
Be, be, be…

Co mówi ryba, gdy coś powiedzieć chce?

NIC! Przecież ryby nie mają głosu…

2021-04-12 - Jolanta Wańczyk

Zabawe ruchowa - wielkanocna

https://www.youtube.com/watch?v=TgYNrnlxsdo

Słuchanie opowieści biblijnej "Kobiety u grobu"

https://www.youtube.com/watch?v=C85vM-RAxvo

Zabawa ruchowa "Spacer po ogrodzie" przy akompaniamencie muzyki Mozarta "Marsz turecki"

https://www.youtube.com/watch?v=qBP5Qyxowug

Nauka piosenki "Bóg nie umarł"

https://www.youtube.com/watch?v=sMFKnxZyHJE

2021-04-07 - Jolanta Wańczyk

1. ZABAWA RUCHOWA Z ELEMENTEM DRAMY „ZABAWA WIELKANOCNA”

 

Wczesnym rankiem (przeciągamy się)

Kobiety poszły do grobu (idziemy w miejscu)

Zobaczyły wielki kamień (wskazujemy palcem)

Odsunięty od wejścia do grobu (naśladujemy pchanie)

Popatrzyły jedna na drugą (spoglądamy na siebie)

Bo bardzo się zdziwiły (wzruszamy ramionami)

Weszły do grobu (idziemy w miejscu)

I szukały Jezusa (rozglądamy się na boki)

Ale go nie znalazły (poruszamy przecząco głową)

Pojawił się anioł (rozkładamy ramiona)

I powiedział im, że Jezus zmartwychwstał (dłoń zwijamy wokół ust)

Wybiegły z grobu (biegniemy w miejscu)

I powiedziały o wszystkim Piotrowi (wskazujemy jakby coś w oddali)

Piotr pobiegł do grobu (biegniemy w miejscu)

I zajrzał do środka (rozglądamy się na boki)

Grób był pusty (kiwamy potakująco głową)

Potem ukazał im się Jezus (rozkładamy ramiona)

I ogłosił dobrą nowinę (rozkładamy dłoń)

 

 1.  „Sowa sprząta swoje mieszkanie” – zabawa logopedyczna

Sowa rozejrzała się po swojej dziupli (dzieci przesuwają językiem po pod­niebieniu górnym, wewnętrznych ścianach policzków, podniebieniu dolnym). Zauważyła duży bałagan. Postanowiła zrobić porządek. Zaczęła od odkurzania sufitu dziupli (przesuwają czubkiem języka od przodu do tyłu jamy ustnej po podniebieniu górnym), zdjęła też firanki (liczą czubkiem języka górne zęby) i włożyła je do pralki (motorek wargami). Po chwili pralka zaczęła płukanie firan („przepychają" powietrze wewnątrz jamy ustnej). Sowa odkurzyła też ściany (przesuwają czubkiem języka po wewnętrznej ścianie policzków) oraz podłogę (przesuwają czubkiem języka po podniebieniu dolnym w okolicach łuku zębowego). Rozwiesiła firany (ponownie liczą czubkiem języka górne zęby). Sowa była bardzo zadowolona z wykonanej pracy i szeroko się uśmiechnęła (roz­ciągają szeroko usta). Dumna wyjrzała z dziupli i rozejrzała się wokoło (poruszają językiem ruchem okrężnym na zewnątrz jamy ustnej). Spojrzała w górę (dzieci sięgają czubkiem języka w kierunku nosa), spojrzała w dół (sięgają czubkiem języka w kierunku brody). Rozejrzała się też w prawo (przesuwają czubkiem języka do prawego kącika ust) i w lewo (przesuwają czubkiem języka do lewego kącika ust). Wszędzie był porządek i słychać było śpiewające ptaki (gwiżdżą, naśladują głosy ptaków).

 

 1. Chrześcijanin tańczy – piosenka

https://www.youtube.com/watch?v=i7O0f-a0Vu0

https://www.youtube.com/watch?v=9PNOKw33CKM

2021-04-07 - Klementyna Stelmach

1. Słuchaie ewangeli i odpowiadanie na pytania:

https://www.youtube.com/watch?v=rvqgVt45UJA

 

1. Gdzie spotkali się uczniowie Pana Jezusa?

2. Co postanowili zrobić uczniowie Pana Jezusa?

3. O co zapytał ich Pan Jezus, gdy stanął na brzegu?

4. Co kazał im zrobić Pan Jezus?

5. Co się wydarzyło, gdy zrobili to co kazał im Pan Jezus?

6. Co zrobił Szymon Piotr, gdy usłyszał, że to Pan Jezus?

 

 

2021-04-07 - Klementyna Stelmach

Zabawa ruchowa

2021-04-06 - Joanna Faron

Kierunki i przestrzeń

2021-04-06 - Joanna Faron

1. „Zajączki” – zabawa paluszkowa

Pięć zajączków małych kica na polanie.

Gdy się jeden schowa, ile tu zostanie?

Pięć zajączków małych kica na polanie.

Gdy się dwa schowają. Ile tu zostanie?

Pięć zajączków małych kica na polanie.

Gdy się trzy schowają ile tu zostanie?

Pięć zajączków małych kica na polanie.

Gdy odejdą cztery, ile tu zostanie?

Pięć zajączków małych kica na polanie.

Kiedy pięć się schowa, ile tu zostanie?

Pięć zajączków małych już do mamy kica.

Kocha je ogromnie mama zajęczyca (zaplatamy palce obu dłoni i lekko kołyszemy splecionymi dłońmi).

 

2. Zagadki wielkanocne 

* Co to za gałązka, co kotków ma bez liku i chociaż nie zamruczy – miła jest w dotyku? (bazia)

* Leży w koszyczku pięknie wystrojone, malowane, pisane, drapane lub kraszone. (pisanka)

* Jeden taki dzień w całym roku mamy, że gdy nas obleją, to się nie gniewamy. (lany poniedziałek)

* Mały, żółty ptaszek z jajka się wykluwa, zamiast piór ma puszek, więc jeszcze nie fruwa. (kurczątko)

* Wyrośnięta pani, lukrem jest polana. Na świątecznym stole pyszni się od rana. (babka)

* Ma dwa rogi, cztery nogi i wełniany kożuch. (baranek)

* Nie śpiewa tylko gdacze, jej dzieckiem jest kurczaczek. (kura)

 

3. Masażyk - rymowanka "Siedem pisanek" A. Olędzka

 

Pierwsza pisanka jest cała w kropeczki – rysujemy palcami kropeczki na plecach dziecka

Druga pisanka w krótkie paseczki – rysujemy paseczki

Na trzeciej pisance same szlaczki – rysujemy szlaczki

Na czwartej pisance wesołe kurczaczki – rysujemy dzioby kurczaków

Na piątej pisance zajączek się śmieje – rysujemy uszy zająca

Na szóstej pisance słonko mocno grzeje – rysujemy słonko

Siódma pisanka ma trójkątów bez liku – rysujemy trójkąty

Ile pisanek jest w moim koszyku? – szczypiemy pod boczki

2021-03-31 - Klementyna Stelmach

Zabawa ruchowa: Kosmo Żabka, Kółeczko. Zabawa taneczna dla dzieci

https://www.youtube.com › watch

Edu Kredka – Tradycje Wielkanocne / Film edukacyjny

https://www.youtube.com/watch?v=giRwxyKTXcg
 
Pisanki pisanki- utrwalenie słów
 

https://www.youtube.com/watch?v=OTPObfVuHCY

 

2021-03-30 - Jolanta Wańczyk

Szanowni Rodzice,

w zakładce Galeria znajdują się dwie nowe zakładki (Logopedia oraz Angielski). Wewnątrz znajdą Państwo materiały dla dzieci od Pani Katarzyny Gomulec z logopedii i z języka angielskiego. 

2021-03-30 - Joanna Faron

Nasza ulubiona ,,Gimnastyka w podskokach"

https://youtu.be/bzboHM5GUzg

Jeszcze trochę gimnastyki

https://youtu.be/cGOK6AcTLZE

 

2021-03-29 - Joanna Faron

Życzenia Wielkanocne

2021-03-29 - Joanna Faron

Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka

2021-01-27 - Joanna Faron

Drodzy Rodzice 27 stycznia 2021 r. tj. środa w naszej grupie odbędzie sią ZABAWA KARNAWAŁOWA. W tym dniu prosimy o przyprowadzenie dziecka przebranego w strój karnawałowy. Dziękujemy.

2021-01-20 - Jolanta Wańczyk

Szanowni Rodzice w środę obchodzimy w naszej grupie Wigilię  W tym dniu bardzo prosimy ubrać dzieci odświętnie.

2020-12-22 - Jolanta Wańczyk

Informujemy, że dnia 7 grudnia {poiedziałek) nasze przedszkole odwiedzi Św. Mikołaj.

2020-11-30 - Jolanta Wańczyk

10 listopada w naszym przedszkolu obchodzimy rocznice Odzyskania Niepodległości.  .Prosimy, by dzieci w tym dniu były ubrane w stroje biało czerwone(białe bluzki, czerwone spodnie/ spódnice)

2020-11-09 - Jolanta Wańczyk

Kochani Rodzice!

Grupa I A „Konwalijki” rozpoczyna naukę przez zabawę z projektem „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców do wspólnej zabawy.

Pierwszym zadaniem dla Rodziców i dzieci jest wykonanie rysunku pt. „Książka mojego dzieciństwa”. Rodzic dzieli się z dzieckiem swoimi wspomnieniami z dzieciństwa dotyczącymi czytania, a następnie tworzy rysunek z bohaterem ulubionej książki. Do rysunku powinna być dołączona informacja: tytuł książki, autor oraz podpis Rodzica. Dziecko natomiast wykonuje swój rysunek na przekazanej od nauczyciela kartce. Rodzic uzupełnia dołączone rubryki. Czekamy na prace do końca października.

Wszystkie prace zostaną umieszczone na stronce internetowej naszej grupy. Z uwagi na czas pandemii zachęcamy Rodziców do nagrania filmu, na którym czytają Państwo ulubioną książkę z dzieciństwa swoim dzieciom. Film zostanie wykorzystany podczas zajęć w naszej grupie.

Dziękujemy serdecznie za aktywne włączenie się w życie naszej grupy.

Wychowawczynie grupy I A „Konwalijki”

2020-10-06 - Jolanta Wańczyk

Szanowni rodzice z radością witamy wszystkich w naszej grupie . Z radością informujemy że od październik do marca nasza grupa będzie realizować innowację pedagogiczną „ Przedszkolaki w krainie matematyki” Częściowy opis innowacji umieszczamy poniżej i zachęcamy do zapoznania się z nim.

 

Matematyka nie jest ani trudna ani nudna

Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka.

Matematyka jest miarą wszystkiego. (Arystoteles)

 

Założenia innowacji „Przedszkolaki w krainie matematyki” skorelowane są z celami zawartymi w podstawie programowej wychowania przedszkolnego.

Celem głównym niniejszej innowacji jest wzbogacenie oferty edukacyjnej przedszkola w zakresie wychowania przedszkolnego o możliwość rozwijania zainteresowań i nabywania umiejętności związanych z naukami ścisłymi, a także rozwijanie motywacji do nauki jako źródła wiedzy.
 

Dziecko:

 • kształtuje i rozwija wszystkie zmysły
 • dokonuje analizy, syntezy, porównywania i klasyfikacji spostrzeganych przedmiotów - poszukuje odpowiedzi na nurtujące je pytania, problemy
 • wspiera ciekawość, samodzielność i aktywność w toku działań podejmowanych z zakresu edukacji matematycznej
 • rozwija umiejętności praktycznego zastosowania kompetencji matematycznych w codziennym życiu
 • motywuje się do zainteresowania naukami ścisłymi
 • wykorzystuje umiejętności matematyczno – przyrodnicze do rozwiązywania problemów z zakresu różnych dziedzin życia
 • kształtuje umiejętności myślenia i jasnego formułowania wypowiedzi

2020-09-23 - Jolanta Wańczyk

Grupa „Konwalijki” w roku szkolnym 2020/2021 bierze udział w projekcie ogólnopolskim „Mały miś w świecie wielkiej literatury – edycja 2020/2021”

CEL PROJEKTU
1. Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa
we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi,
szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi,
specjalnymi ośrodkami szkolno-wychowawczymi w całej Polsce i za
granicą.
2.
Cele szczegółowe:
a) zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom −
uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka, wyrabianie
właściwych nawyków czytelniczych;
b) tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku
realizacji zadań stawianych przez nauczyciela;
c) wprowadzenie dziecka w świat literatury;
d) budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki,
twórczość plastyczną;
e) przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych;
f) propagowanie praw dziecka;
g) kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego;
h) rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności u
dzieci;
i) rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli;
j) kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci;
k) włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli
środowiska lokalnego;
l) promocja placówki oświatowej;
m) rozwijanie współpracy między nauczycielami;
n) kształcenie na odległość.

2020-09-23 - Jolanta Wańczyk

Kontakt

Tel: (18) 547 40 03
Tel. kom: 662 173 941
Email:
WWW: ochronka.com

33-300 Nowy Sącz,
ul. Dąbrówki 32